دوره بازرسی جوش
طراحی سایت در اصفهان

نگهداری ایمن دی اکسید کربن در زیر زمین

مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما گزارش میدهد: نگهداری ایمن دی اکسید کربن در زیر زمین در مجله سرگرمی و تفریحی هفت ما:

به گزارش گروه اخبار علمی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما به نقل از ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، محققان روش های مختلف نگهداری کربن را که از چند دهه قبل تا کنون توسط شرکت های انرژی مورد استفاده قرار می گیرد، مورد بررسی قرار دادند و بااستفاده از ادبیات موجود، مدلی را توسعه دادند که قادر است کارکرد بلندمدت هریک از این روش ها را شبیه سازی کند.
بر اساس این محاسبات، با نگهداری دی اکسیدکربن در زیر زمین، می توان آن را برای 10 هزار سال از اتمسفر خارج کرد. برای نگهداری دی اکسید کربن در زیر زمین ابتدا باید این گاز به مایع تبدیل شود و سپس در عمق زیاد زمین تزریق شود تا تحت فشار بالا محبوس شود.
بر اساس این تحقیقات، دی اکسید کربن به صورت طبیعی در حباب های میکروسکوپی موجود در سنگ ها حبس می شود همچنین درون آب های شور موجود بین سنگ ها نیز حل می شود.
امنیت کربن ذخیره شده در زیر زمین یکی از مهمترین نگرانی های متخصصان و مسئولین است، اما این تحقیقات نشان می دهد می توان امنیت این شیوه نگهداری دی اکسید کربن را برای هزاران سال تامین کرد.
بر اساس این تحقیقات، متخصصان و سیاستمداران به افزایش دمای جهانی بیش از حد توجه داشته اند و هنوز به اهمیت افزایش دی اکسید کربن اتمسفر اهمیت کافی نمی دهند. همچنین توجه به توسعه فناوری های استخراج دی اکسید کربن از اتمسفر برای کاهش پیامدهای مخرب تغییرات آب و هوایی زمین، امری ضروری است.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Communications منتشر شده است.
علمی (6)**9259 ** 1418

انتهای پیام /*

مجله تفریحی و سرگرمی 7 ما - کلیه خبرها به نقل از روزنامه ها و خبرگزاری های مورد تایید وزارت ارشاد ذکر شده اند و مجله تفریحی و سرگرمی 24 مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. این سایت تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران است. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


مشاهده : نگهداری ایمن دی اکسید کربن در زیر زمین

نگهداری ایمن دی اکسید کربن در زیر زمین

14 June 2018 | 2:56 pm

سیستم وبلاگ دهی
درج آگهی رایگان