دوره بازرسی جوش
طراحی سایت در اصفهان

عضلات رباتیک ترمیم شونده تولید اندام‌های مصنوعی را متحول می‌کند

مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما گزارش میدهد: عضلات رباتیک ترمیم شونده تولید اندام‌های مصنوعی را متحول می‌کند در مجله سرگرمی و تفریحی هفت ما:

به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما به نقل از ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این عضلات همزمان با حرکت دادن اندام‌های مصنوعی قادرند موقعیت آن را نیز تشخیص دهند.به گفته محققان، هزینه تولید این عضلات مصنوعی که با عنوان Hydraulically-amplified Self-healing Electrostatic یا HASEL شناخته می‌شوند، بسیار پایین است.
همچنین این عضلات مصنوعی قادرند آسیب‌های الکتریکی وارد شده را به خودی خود ترمیم کنند. معمولا در عضلات نرم مصنوعی از یک لایه عایق جامد استفاده می‌شود که در اثر آسیب‌های الکتریکی از بین می‌رود و کارکرد خود را از دست می‌دهد. اما در HASEL از یک لایه عایق مایع استفاده شده است و در نتیجه این عایق پس از آسیب‌های الکتریکی به سرعت کارآیی خود را به دست می‌آورد.
محققان برای ساخت این عضلات از عضلات واقعی الهام گرفته‌اند و برای ساخت آن از مواد اولیه متداول در بازار و تکنیک‌های شناخته شده استفاده کرده‌اند.
از آنجا که این عضلات مصنوعی دارای ویژگی‌هایی مانند شفافیت بسیار زیاد و قابلیت احساس حرکات هستند، در زمینه‌های مختلف از جمله ساخت اندام‌های مصنوعی فعال، خطوط تولید صنعتی خودکار و تولید تجهیزات رباتیک کاربرد دارند.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Science Robotics منتشر شده است.
علمی (6)**9259**1440
مترجم: سپیده کاشانی** انتشار: گلشن

انتهای پیام /*

مجله تفریحی و سرگرمی 7 ما - کلیه خبرها به نقل از روزنامه ها و خبرگزاری های مورد تایید وزارت ارشاد ذکر شده اند و مجله تفریحی و سرگرمی 24 مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. این سایت تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران است. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


مشاهده : عضلات رباتیک ترمیم شونده تولید اندام‌های مصنوعی را متحول می‌کند

عضلات رباتیک ترمیم شونده تولید اندام‌های مصنوعی را متحول می‌کند

13 January 2018 | 1:45 pm

سیستم وبلاگ دهی
درج آگهی رایگان