دوره بازرسی جوش
طراحی سایت در اصفهان

ساخت واکسن جدید برای درمان آلرژی

مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما گزارش میدهد: ساخت واکسن جدید برای درمان آلرژی در مجله سرگرمی و تفریحی هفت ما:

به گزارش روز پنجشنبه گروه علمی گروه خبری مجله تفریحی و سرگرمی هفت ما به نقل از ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس، وظیفه سیستم ایمنی بدن شناسایی تهدیدها و مبارزه با آنها است؛ اما گاهی سیستم ایمنی در انتخاب اهداف خود اشتباه می کند و نسبت به پروتئین هایی که توسط موادی مانند بادام زمینی، لبنیات یا برخی داروها تولید می شوند، واکنش آلرژیک نشان می دهد.
این واکسن جدید از ترکیب پروتئین های بادام زمینی و مخلوطی متشکل از نانوذرات روغن خالص سویا، آب و مواد گندزدا ساخته شده است.
برای بررسی عملکرد این واکسن محققان آن را در یک دوره دو ماهه سه بار به موش های حساس به بادام زمینی تزریق کردند و دو هفته پس از آخرین تزریق، در رژیم غذایی آنها از بادام زمینی استفاده کردند. در نتیجه این آزمایش معلوم شد موش های واکسینه شده در برابر مجموعه ای از علایم آلرژیک بادام زمینی مصونیت به دست آورده اند.
محققان امیدوارند با استفاده از این شیوه جدید بتوانند نحوه واکنش سیستم ایمنی را به آلرژن ها به طور کلی تغییر دهند.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Allergy and Clinical Immunity منتشر شده است.
علمی (6)**9259**1834

انتهای پیام /*

مجله تفریحی و سرگرمی 7 ما - کلیه خبرها به نقل از روزنامه ها و خبرگزاری های مورد تایید وزارت ارشاد ذکر شده اند و مجله تفریحی و سرگرمی 24 مسئولیتی در قبال محتوا نخواهد داشت. این سایت تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران است. مدیر مسئول: محمد ادب آوازه


مشاهده : ساخت واکسن جدید برای درمان آلرژی

ساخت واکسن جدید برای درمان آلرژی

12 April 2018 | 2:41 pm

سیستم وبلاگ دهی
درج آگهی رایگان